A1 Otomatik Motosiklet Ehliyeti

A1 Sınıfı Otomatik vites ehliyet

Trafikte araç Kullanmaktan yorulmuş veya gün içinde rahatlık veya kolaylık arıyanlar için.

Hergün Trafikten bunalmış yorulmuş A1 Sınıfı Otomatik vites Motosiklet Başlangıç sınıfı aşaması olan A1 Sınıfı Otomatik en fazla 12 CC 11 KW'a kadar en fazla yani 14 Beygir olan sadece otomatik araçlar için uygun olan ehliyet sınıfıdır.

Yaşı 18 dolmuş ve Diğer ehliyet sınıflar için başlangıç yapmak isteyen kişilerin veya Küçük motor alırım kısa mesafe gider gelirim diyernlerin tercihi olan A1 Sınıfı otomatik vites Motosiklet ehliyetini alabilirsiniz

A1 Otomatik Ehliyet Alma Şartları

Daha önceden alınmış ehliyetiniz varsa Teorik sınava girmeden sadece Direksiyon Sınavına tabi olursunuz

Ehliyet Almak için M.E.B tarafından bazı belgeler istenilmektedir. Öncelikle T.C vatantaşı, T.C Kimlik belgesi verilmiş veya İkamet izni almış olmanız gerekmektedir. İstenen belgeler eksiksiz tamamlanması gerekir aksi halde ehliyet başvurunuza onay verilmez.

Ön başvuru olarak 1 .adet T.C Kimlik fotokopisi ve 1 Adet Biometrik fotoğraf yeterlidir sonrasında belgeler belirtilen gün içinde tamamlanması gerekir.

  • Varsa Ehliyet, Nufus Cüzdanı veya Kimlik Kartı Fotokopisi
  • Sürücü Olur Yazan Sağlık Raporu
  • İkamet Ettiğinizi Gösterir belge(E-Devletten)
  • Sabıka Kaydı ( E-Devletten)
  • Öğrenim Belgesi ( E Devletten)
  • Biometrik fotoğraf

Ehliyet

Sıfın Başlangıcı olan A1 Sınıfı ehliyet 11 KW a kadar en fazla 125 CC sadece otomatik vites olan araçları kullanırsınız.

A1 Otomatik vites adındanda anlaşılır gibi sadece Otomatik vites 125 CC motosiklet kullanılabilir

T.C Kara yollarının belirlediği kanunlara göre 50 CC ye kadar olan M Sınıfı Ehliyeti Kapsayan motosikletler kullanılabilir

A1 Otomatik Sınıfı Motosiklet Ehliyeti Almak İçin